Trzeba pamiętać, że buciki dziecięce pełnią ważną funkcje w prawidłowym rozwoju dziecka. Nie tylko umożliwiają komfortowe poruszanie się, ale również wspomagają różne struktury stóp do lepszego działania. W trosce o zdrowie dziecięcych stópek stworzyliśmy osobny dział, w którym prezentujemy profilaktyczne obuwie dla dzieci, tworzone przy współpracy doświadczonych konstruktorów obuwia dziecięcego oraz specjalistów z zakresu ortopedii. Takie buty zalecane są do noszenia przez dzieci ze zdrowymi stopami, w celu niedopuszczenia do powstawania wad stóp. Mogą też uzupełniać leczenie oraz wspierać rehabilitację.

Mamy okazję zaoferować obuwie renomowanej marki Bartek - trzewiki profilaktyczne i sandałki profilaktyczne, dostępne w wyjątkowo stylowych wzorach. Bartek to polska firma, która swój sukces zbudowana na dbałości o zdrowie, prawidłowym rozwoju i wygodzie dziecka, co potwierdza certyfikat Zdrowa Stopa, charakteryzujący obuwie tej właśnie marki. Proponowane przez nas obuwie profilaktyczne dla dzieci jest w pełni bezpieczne dla układu kostno-stawowo-mięśniowego stóp u dzieci. Z punktu widzenia ortopedii jest obuwiem szczególnie wartym polecenia zarówno dla najmłodszych pociech, jak i młodzieży. Nasz asortyment obuwia profilaktycznego dla dzieci to połączenie modnego stylu, prawidłowej konstrukcji i nowoczensnych rozwiązań technologicznych. W trosce o wysoki standard tego typu obuwia, wszystkie modele produkowane są z naturalnych skór czy doskonałej jakości komponentów. Profilaktyczne obuwie dla dzieci można rozpoznać po charakterystycznej budowie, na którą składa się przede wszystkim wysoka cholewka, sztywny zapiętek i elastyczna podeszwa. Poza tym takie buciki posiadają miękkie wnętrze, chroniące przed obtarciami. Profilaktyczne obuwie dziecięce jest doskonale wyprofilowane, dzięki czemu układa stopę we właściwej pozycji. Dla jeszcze lepszego efektu prawidłowego trzymania stopy, nawet podczas aktywności fizycznej stosuje się zapięcie na rzepy, które dodatkowo jest sporym ułatwieniem dla dziecka, jak i rodzica w czasie codziennego pośpiechu.

W naszym sklepie można zamówić profilaktyczne buty dla dzieci, których stosowanie przynosi realne korzyści. Takie buty zapobiegają powstawaniu wad czynnościowych kończyn dolnych u dzieci i młodzieży -  koślawości stóp, płaskostopiu, szponiastym ustawieniu palców itd. Proponowane przez nas modne buty profilaktyczne dla dzieci z chęcią noszone są nawet przez najbardziej wymagających maluchów, jak i starsze dzieci. Zdrowych bucików z ciekawymi przeszyciami czy aplikacjami nie powstydzi się żadna dziewczynka, ani chłopiec.