3 sposoby na buty i jesień – o czym powinno się pamiętać w tym mokrym okresie?


Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nie jedną parą butów człowiek żyje. Możemy mieć – i warto tak zrobić – aż trzy pary różnych butów na jesień, dzięki którym będziemy się czuć po prostu lepiej. Możemy dokupić obuwie eleganckie, wyjściowe, idealne na przykład na imprezę andrzejkową, buty codzienne i buty na specjalne okazje, które są bardzo wygodne i niezniszczalne.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nie jedną parą butów człowiek żyje. Możemy mieć – i warto tak zrobić – aż trzy pary różnych butów na jesień, dzięki którym będziemy się czuć po prostu lepiej. Możemy dokupić obuwie eleganckie, wyjściowe, idealne na przykład na imprezę andrzejkową, buty codzienne i buty na specjalne okazje, które są bardzo wygodne i niezniszczalne. Bo jesień właśnie taka jest – nasze buty szybko mogą się zniszczyć przez kałuże, ulewne poranki czy mżyste popołudnia. Oto pięć sposobów na zaopiekowanie się swoim obuwiem w każdych jesiennych warunkach.

1. Uważaj na przemakanie butów!

Przemakanie butów nie tylko niszczy ich strukturę i sprawia, że po jednym sezonie będą do wyrzucenia. Przemakanie zagraża twojemu zdrowiu, zwłaszcza w jesiennym okresie osłabienia. O tej porze roku warto korzystać z zabezpieczenia swojego organizmu do wewnątrz, ale także od zewnątrz. Długie chodzenie w mokrych lub nawet wilgotnych butach może spowodować wiele chorób. A choroby przecież nikomu nie są potrzebne do szczęścia. Przemoczone buty należy jak najszybciej wysuszyć, żeby nie zdążyły się odkształcić. To bardzo ważne.

2. Zamsz i jesienne kałuże?

Zamsz jest bardzo elegancki, ale nie do końca pasuje do jesiennej pogody. Deszcz może szybko je zniszczyć przez przemoknięcie – zwłaszcza tego typu buty nie warto zabierać ze sobą w długie podróże. Zamsz, chociaż wyjątkowy, nie jest tak wytrzymały jak śliskie materiały i przepuszcza wodę. Jeżeli jednak nie musimy długo znajdować się na zewnątrz, warto je założyć na specjalną okazję, wyjście do miasta czy randkę. Jeżeli zdarzy nam się je przemoczyć, pod żadnym pozorem nie wolno takich butów suszyć suszarką. Nie wolno również stawiać ich pod kaloryferem i na jasnym, ostrym słońcu.

3. Kalosze to zawsze dobry wybór

O kaloszach już pisaliśmy TU, ale warto przypomnieć, że są to buty kochające tę porę roku. Kalosze idealnie sprawdzą się nie tylko podczas trekkingu czy podczas leśnego spaceru. Sprawdzą się również w mieście, w pracy i w drodze do szkoły. Są nieprzemakalne, a wiele różnych wzorów pozwala nam dobrać po prosTU idealne obuwie. Kalosze nie wymagają, tak jak zamsz czy skóra, wcześniejszego zabezpieczenia przed wilgocią. To one chronią stopę przed deszczem oraz kałużami. Dzięki temu coraz więcej osób po nie sięga, chwaląc sobie ich zalety i różne kolory.