Buty sukcesu – timberlandy

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Na pewno kojarzycie te charakterystyczne buty w żółtym, wręcz musztardowym kolorze. Są symbolem sukcesu w branży obuwniczej. Timberlandy narodziły się w Ameryce, dokładnie w USA, jakieś 50 lat temu. Ich popularność jednak wcale nie maleje, wręcz przeciwnie – coraz częściej twórcy mody wykorzystują je do swoich stylizacji, niezależnie od czasu, w jakim powstały. Aktualnie również timberlandy to symbol dobrych, wytrzymałych butów, z których nie warto rezygnować.

 

Funkcjonalne obuwie na wiosnę i jesień

Timberlandy pasują do wielu stylizacji. Dobrze sprawdzą się w przypadku tych damskich, jak i męskich. Można nawet powiedzieć, że to buty uniwersalne – o ich przeznaczeniu zdecydować może użytkownik, a nie preferencje producenta. Pasują również do kurtek i płaszczy, sprawiając przy tej drugiej opcji, że stylizacja jest bardziej casualowa. Timberlandy są wygodne. Stworzone w fabryce z Nowej Anglii z wodoodpornego materiału, pokazują, że są idealnymi zawodnikami przeciwko nagłym mrozom i deszczom. Posiadają charakterystyczne cechy, na przykład grubsza podeszwa czy twarde noski, nie wspominając już o nieprzemakalności. W dzisiejszym świecie jest już wiele różnych „odmian” tychże butów, jednak nieśmiertelne timberlandy zawsze będą kojarzyć się z kolorem musztardowym, żółtym.

 

Trochę historii…

Timberlandy w latach 90. tych ubiegłego wieku, zwłaszcza w wersji miejskiej, zdominowały hip-hop. To znaczy, że właśnie hip-hopowskie środowisko pokochało je za wyrazisty styl, który dzięki tym butom można było osiągnąć. Dodatkowo podobno takie buty mieli na nogach ówcześni dilerzy i to właśnie po nich można było ich rozpoznać. Na szczęście aktualnie buty niewiele mają wspólnego z tak szemranymi „zawodami”, jak kiedyś. Także raperzy zainteresowali się timberlandami – firma była w stanie po kilku latach nawiązać z niektórymi z nich owocne współprace, które podniosły widoczność obuwia w mediach. Dzisiaj zna je chyba każdy!

 

Polecane