Glany – młodzieżowy look w kobiecym wydaniu?

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Glany kojarzą się przede wszystkim z ruchami młodzieżowymi, nie do końca kobiecymi – wręcz przeciwnie. Jednak glany, jako buty na jesień, mogą idealnie sprawdzić się w roli zamiennika dla sztybletów czy kozaków, na które jeszcze jest za ciepło. Aktualnie możemy dostrzec wiele ciekawych par tych butów, które przykują uwagę każdej kobiety. Dlaczego?

Myśląc „glany”, przed oczami staje nam wizja czarnych, dość sporych butów, które kończą się za kostką, a nawet wyżej, tu pod kolanem. Tymczasem te kobiece wersje, lansowane w jesiennym sezonie 2018 roku, potrafią podbić serce… kolorem, printem, a nawet naszywką.

 

Glany – nie tylko czarne, nie tylko białe

Kobieca wersja glanów, czyli zabudowanych butów sznurowanych, bardziej przypomina górskie trapery niż ciężkie, wojskowe obuwie. Tymczasem właśnie glany sprawdzą się lepiej podczas spaceru na Krupówkach niż podczas marszu na szczyty polskich gór. Kolorowe buty to hit aktualnej pory roku. Do wyboru można zakupić nie tylko czarne, białe czy czerwone obuwie, ale również różowa czy z printami różnych, ciekawych obrazów. Dodatkowo buty te nie są nie tylko kolorowe. Często mają różne aplikacje, które sprawiają, że kobieta może wyróżnić się z tłumu. Aplikacje te są naprawdę różnorodne. Mogą to być naszywki z sercami, czaszkami, statkami, a także specjalnie marszczona, dodatkowa skóra, która przyciąga wzrok każdego.

Do czego zakładać glany?

Zaczynamy powoli nosić płaszcze i kurtki. Glany w tym kobiecym wydaniu pasują nie tylko do różnego rodzaju puchowych kurtek, ale również właśnie dłuższych, jednokolorowych płaszczy. Mosiężne obuwie podkreśla kobiecość, nadając jej nieco potrzebnego pazura. Aby ten pazur był bardziej widoczny, można zainwestować w ciepłą, bawełnianą spódnicę – przy glanach stanie się wspaniałym symbolem kobiecej pewności siebie. To dobry wybór dla pań, które cenią sobie kobiece części ubioru, a jednocześnie nie chcą się ubierać tylko w romantyczne stylizacje. Warto również zaszaleć ze strojem, zwłaszcza podczas wyjścia do miasta – elegancki strój z glanami w ciekawym kolorze sprawdzi się lepiej, niż wyszukane botki na obcasie.

Polecane