Jak dłużej cieszyć się z ulubionych trampek bądź tenisówek?


Kupno odpowiednich butów nigdy nie było proste – tyczy się to każdego rodzaju obuwia, z jakim mamy tylko do czynienia. Niekiedy jednak kupujemy wiele par tenisówek oraz trampek, które są po prostu zbędne. Dlaczego? Część z nich szybko się niszczy, dlatego że nie są dobrej jakości lub są zbyt często przez nas używane. Istnieje kilka sposobów, prócz kupowania dobrej jakości obuwia, których warto przestrzegać, jeżeli chcemy dłużej niż jeden sezon cieszyć się z jakiegoś modelu butów. Przede wszystkim, zawsze należy o buty dbać, to znaczy zakładać je tak, by nie niszczyć tylnej części, a także nie szurać nogami. Dzięki temu oszczędzimy również czubek.

Kupno odpowiednich butów nigdy nie było proste – tyczy się to każdego rodzaju obuwia, z jakim mamy tylko do czynienia. Niekiedy jednak kupujemy wiele par tenisówek oraz trampek, które są po prostu zbędne. Dlaczego? Część z nich szybko się niszczy, dlatego że nie są dobrej jakości lub są zbyt często przez nas używane.

Istnieje kilka sposobów, prócz kupowania dobrej jakości obuwia, których warto przestrzegać, jeżeli chcemy dłużej niż jeden sezon cieszyć się z jakiegoś modelu butów. Przede wszystkim, zawsze należy o buty dbać, to znaczy zakładać je tak, by nie niszczyć tylnej części, a także nie szurać nogami. Dzięki temu oszczędzimy również czubek.

 

Nie chodź w jednych i tych samych butach

To zasada, o której zapominają zwłaszcza panowie. Bardzo często wybieramy w sklepie jedną, wyjątkową parę butów, która nas zachwyci i kolejny miesiąc, niezależnie od pogody, chodzimy właśnie w niej. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niezmienianie par butów może okazać się dla niektórych zbyt drastyczną metodą. Takie obuwie szybko ulega zniszczeniu i nie ma co się temu dziwić. Dlaczego miejmy pod ręką jeszcze dwie pary, które będą bardziej eleganckie lub bardziej sportowe. Taka różnorodność pozwoli nam na zachowanie ulubionego obuwia w dobrym stanie.

Miej różne fasony w swojej szafie

Nie korzystaj tylko i wyłącznie z adidasów lub trampek, zwłaszcza w okresach letnich, kiedy mamy do dyspozycji wiele sandałów oraz klapek. Bawmy się stylizacjami, dzięki którym będziemy wybierać także inne buty, dopasowane do naszych outfitów, czyli zestawów ubrań na dzień codzienny lub uroczyste wyjście.

Pamiętaj też o tym, by od razu przemywać uporczywe zabrudzenia i dbać o stan zewnętrzny butów. Wilgoć wpływa nie tylko na obuwie skórzane – ma duży i jednocześnie negatywny wpływ na każdy materiał, dlatego tak ważne jest poprawne wysuszenie butów przed ich kolejnym użyciem. To szczególnie istotne podczas wiosennych roztopów i letnich deszczy, które znienacka atakują podczas wakacyjnej wycieczki.