Jak dobrać odpowiedni rozmiar buta

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Większość z nas zna swój rozmiar stopy, zdajemy sobie również sprawę kupując o obuwie, że rozmiarówka poszczególnych producentów różni się między sobą, dlatego warto zawsze zajrzeć do „tabeli rozmiarów”, która pozwoli nas szybką orientację czy na przykład rozmiar 42 marki XX, którą zazwyczaj kupujemy odpowiada rozmiarowi 42 marki YY, którą właśnie zamierzamy kupić. Czasem zdarza się i tak, że ludzie nie pamiętają swojego rozmiaru buta, lub są zdezorientowani różnymi rozmiarówkami. Jest na to sposób i jednocześnie jedna z najbardziej niezawodnych metod doboru obuwia w butiku, jak i zwłaszcza kupowanego w sklepach internetowych – określenie wewnętrznej długości wkładki buta.

Jak ustalić długość wkładki buta? - Należy zmierzyć długość stopy. Na kartce papieru A4 stawiamy stopę w skarpetce, obrysowujemy jej kształt, a następnie mierzymy w centymetrach odległość między dwoma najbardziej wysuniętymi na obrysie stopy punktami, czyli od czubka najdalej wysuniętego palca do pięty. (Należy pamiętać, aby zmierzyć obydwie stopy, czasem zdarza się że jedna z nich może być krótsza). Do wyniku dodajemy 0, 5- 1 cm, kierując się zasadą, że im pulchniejsza stopa tym większy zapas. Otrzymany wynik jest długością wewnętrznej wkładki buta. Każdy producent obuwia ma obowiązek podać w centymetrach długość wkładki buta, która która jest przypisana do określonego rozmiaru. Niektórzy producenci na przykład wkładkę o długości 27 cm przypisują do rozmiaru 40, inni do 41, a jeszcze inni do 42. Kupując buty przez internet, bez możliwości przymierzenia, pamiętajmy, że warto sugerować się wyłącznie długością wkładki wewnętrznej a nie rozmiarem - unikniemy tym sposobem rozczarowania zbyt małymi czy za dużymi butami.

Polecane