Jak dobrać szpilki, by przetańczyć w nich całą studniówkę i niejedno wesele?

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Wysokość obcasa i jego umiejscowienie

Ortopedzi przestrzegają pacjentki przed częstym zakładaniem wysokich szpilek. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na własnej studniówce bawimy się tylko raz w życiu, proponujemy znaleźć kompromis między zdrowiem a spełnieniem obuwniczych marzeń. Podczas wybierania butów przyjrzyjmy się, gdzie został umiejscowiony obcas. Powinien być on osadzony na samym środku pięty – zapewni to jego stabilność podczas chodzenia. Zwróćmy również uwagę na długość naszej stopy i dobierzmy proporcjonalną wysokość butów – im wyższy obcas, tym mocniej ciężar ciała rozkłada się na palcach, a tym samym trudniej zachować równowagę. Przyjmijmy prostą zasadę: mała stopa – niski obcas, większa stopa – wyższy. Jaka zatem wysokość obcasa będzie najlepsza? Zdaniem lekarzy bezpieczne są 4 centymetry, ponieważ taki obcas gwarantuje stabilność podczas chodzenia – ciężar ciała rozkłada się prawidłowo, zachowana zostaje również dobra praca ścięgien. Jeśli jednak marzymy o prawdziwych, wysokich butach, obcasy mogą mieć od 6 do 9 centymetrów. Nie wzorujmy się na modelkach, które w ramach podpisanych kontraktów muszą pokazywać się w niebotycznie wysokich butach! Pamiętajmy również, że filigranowe dziewczyny korzystniej będą wyglądały w niższych butach, dobranych kolorystycznie do rajstop.

Stabilizacja dzięki platformie

Szukając idealnych szpilek, przyjrzyjmy się ofercie butów na platformie. To stylowe podwyższenie, które pomaga w zachowaniu równowagi i zwiększa komfort poruszania się. Czółenka z platformą to również doskonały wybór dla tych z nas, które mają nieco szersze łydki. Postawmy na proste szpilki z zaokrąglonym noskiem bez paseczków i dużych zdobień, które świetnie wyglądają z małą czarną. Ważny jest również rozmiar butów – nie mogą być za duże, powinny dobrze leżeć na stopie. Dokładnie zmierzmy długość wkładki ulubionej pary przed złożeniem zamówienia. Modne buty na studniówkę możemy wybrać bez wychodzenia z domu na stronie ButyModne.pl, nie tracąc dzięki temu czasu, który można przeznaczyć na naukę do matury.

Nauka chodzenia w szpilkach

Piękne, nowe szpilki leżą zapakowane w pudełku i czekają na wielki dzień? Jeśli to nasza pierwsza para, przyda się kilka lekcji odpowiedniego poruszania. Stąpanie na wysokich i cienkich obcasach to duże wyzwanie, dlatego przygotujmy się odpowiednio do wielkiego wieczoru. Pomocne mogą okazać się filmiki w Internecie oraz obecność bliskiej kobiety – mamy, babci, czy przyjaciółki, która sztukę pięknego chodzenia w obcasach opanowała do perfekcji i chętnie udzieli nam kilku lekcji. Początkowo możemy mieć trudności z utrzymaniem równowagi i prostowaniem kolan, ale nauka czyni mistrza – dzięki regularnym domowym treningom na pewno szybko nabierzemy wprawy!

Studniówka to wyjątkowy wieczór dla uczniów. Chłopcy zakładają pierwsze garnitury i uczą się wiązać krawaty, a dziewczyny czeka opanowanie sztuki chodzenia w obcasach. Umiejętność dobrania eleganckiego stroju wyjściowego to cenna sztuka, dlatego warto porządnie przygotować się do lekcji i celująco zdać test na sali balowej.

Polecane