Jak dobrać szpilki, by przetańczyć w nich całą studniówkę i niejedno wesele?


Dla wielu licealistek studniówka to okazja do wybrania pierwszych w życiu szpilek. Czółenka na cienkim słupku urzekają swoim urokiem. Te ponadczasowe buty prezentują się niezwykle stylowo w zestawieniu z elegancką sukienką, są również sposobem na dodanie kobiecości każdej nastolatce. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wybierania szpilek, by nie okazały się zakupem tylko na jedną imprezę.

Wysokość obcasa i jego umiejscowienie

Ortopedzi przestrzegają pacjentki przed częstym zakładaniem wysokich szpilek. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na własnej studniówce bawimy się tylko raz w życiu, proponujemy znaleźć kompromis między zdrowiem a spełnieniem obuwniczych marzeń. Podczas wybierania butów przyjrzyjmy się, gdzie został umiejscowiony obcas. Powinien być on osadzony na samym środku pięty – zapewni to jego stabilność podczas chodzenia. Zwróćmy również uwagę na długość naszej stopy i dobierzmy proporcjonalną wysokość butów – im wyższy obcas, tym mocniej ciężar ciała rozkłada się na palcach, a tym samym trudniej zachować równowagę. Przyjmijmy prostą zasadę: mała stopa – niski obcas, większa stopa – wyższy. Jaka zatem wysokość obcasa będzie najlepsza? Zdaniem lekarzy bezpieczne są 4 centymetry, ponieważ taki obcas gwarantuje stabilność podczas chodzenia – ciężar ciała rozkłada się prawidłowo, zachowana zostaje również dobra praca ścięgien. Jeśli jednak marzymy o prawdziwych, wysokich butach, obcasy mogą mieć od 6 do 9 centymetrów. Nie wzorujmy się na modelkach, które w ramach podpisanych kontraktów muszą pokazywać się w niebotycznie wysokich butach! Pamiętajmy również, że filigranowe dziewczyny korzystniej będą wyglądały w niższych butach, dobranych kolorystycznie do rajstop.

Stabilizacja dzięki platformie

Szukając idealnych szpilek, przyjrzyjmy się ofercie butów na platformie. To stylowe podwyższenie, które pomaga w zachowaniu równowagi i zwiększa komfort poruszania się. Czółenka z platformą to również doskonały wybór dla tych z nas, które mają nieco szersze łydki. Postawmy na proste szpilki z zaokrąglonym noskiem bez paseczków i dużych zdobień, które świetnie wyglądają z małą czarną. Ważny jest również rozmiar butów – nie mogą być za duże, powinny dobrze leżeć na stopie. Dokładnie zmierzmy długość wkładki ulubionej pary przed złożeniem zamówienia. Modne buty na studniówkę możemy wybrać bez wychodzenia z domu na stronie ButyModne.pl, nie tracąc dzięki temu czasu, który można przeznaczyć na naukę do matury.

Nauka chodzenia w szpilkach

Piękne, nowe szpilki leżą zapakowane w pudełku i czekają na wielki dzień? Jeśli to nasza pierwsza para, przyda się kilka lekcji odpowiedniego poruszania. Stąpanie na wysokich i cienkich obcasach to duże wyzwanie, dlatego przygotujmy się odpowiednio do wielkiego wieczoru. Pomocne mogą okazać się filmiki w Internecie oraz obecność bliskiej kobiety – mamy, babci, czy przyjaciółki, która sztukę pięknego chodzenia w obcasach opanowała do perfekcji i chętnie udzieli nam kilku lekcji. Początkowo możemy mieć trudności z utrzymaniem równowagi i prostowaniem kolan, ale nauka czyni mistrza – dzięki regularnym domowym treningom na pewno szybko nabierzemy wprawy!

Studniówka to wyjątkowy wieczór dla uczniów. Chłopcy zakładają pierwsze garnitury i uczą się wiązać krawaty, a dziewczyny czeka opanowanie sztuki chodzenia w obcasach. Umiejętność dobrania eleganckiego stroju wyjściowego to cenna sztuka, dlatego warto porządnie przygotować się do lekcji i celująco zdać test na sali balowej.