Jak szybko i bezboleśnie rozchodzić nowe buty?


Twoje nowe buty jeszcze nie zdążyły się dopasować do kształtu Twojej stopy? Czujesz, że są za sztywne, a chodzenie w nich powoduje ból i otarcia? Nie przejmuj się! Choć zazwyczaj potrzeba cierpliwości, żeby Twój nowy nabytek stał się wreszcie wygodny, my znamy skuteczne i bezbolesne sposoby na szybkie rozchodzenie butów. Zaczynajmy!

Nowe buty bez pęcherzy? To możliwe!

Kupowanie nowych butów to jedna z najprzyjemniejszych okazji do wydawania pieniędzy. Z pewnością starannie dobierasz ich jakość i wygląd, dopasowując je do swojego unikalnego stylu. Jesteśmy przekonani, że zwracasz także szczególną uwagę na to, żeby były możliwie jak najwygodniejsze. Cieszysz się nowym nabytkiem do czasu…

Gdy zakładasz je na pierwszy spacer, okazuje się, że chyba jednak nie byliście sobie pisani. Pierwsze otarcia i pęcherze sprawiają, że masz ochotę jak najszybciej się ich pozbyć. Na szczęście nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać! Znamy sprawdzone sposoby, by szybko i bezboleśnie rozchodzić nowe buty.

Zlokalizuj bolesne punkty i odpowiednio je nawilż

Załóż nowe buty i chodź w nich po domu tak długo, jak tylko dasz radę. Po około godzinie zorientujesz się, które punkty na Twoich stopach są najbardziej narażone na nieprzyjemne tarcie.  To właśnie ono może powodować powstawanie pęcherzy. Gdy zlokalizowałeś już te miejsca, kluczowe jest ich odpowiednie nawilżenie. Przyda Ci się krem do stóp lub wazelina. Nawilżaj stopy kilka razy dziennie, zwracając uwagę na zidentyfikowane wcześniej punkty. Suche stopy są bardziej narażone na powstawanie bolesnych pęcherzy.

Pamiętaj też o regularnym pilingowaniu stóp. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka, a stosowane przez Ciebie preparaty będą się skuteczniej wchłaniać. W ten sposób znajdziesz się na dobrej drodze do stóp bez pęcherzy!

Bonus: Nawilżone i odpowiednio wypielęgnowane stopy odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem!

Stosuj antyperspirant, by powstrzymać potliwość stóp

Spocone stopy to idealne środowisko do powstawania pęcherzy. Aby temu zapobiec, nie zapomnij o stosowaniu antyperspirantu przeznaczonego do stóp. W drogeriach i aptekach dostępne są też przeciwpotne kremy i talki. Wybierz najwygodniejszą dla Ciebie formę i wyeliminuj problem nadpotliwości stóp. Dzięki temu będziesz o krok bliżej od bezbolesnego rozchodzenia nowych butów.

W chłodne dni załóż dodatkową parę skarpet

Choć ten sposób nie szczególnie sprawdzi się wiosną ani latem, przynosi genialne rezultaty w chłodne dni. Wystarczy, że założysz dodatkową parę grubych skarpet, które sprawią, że Twoje stopy będą mniej narażone na otarcia dzięki dodatkowej warstwie.

Bonus: Dodatkowa para skarpet pomoże Ci jeszcze szybciej rozciągnąć nowe buty.

Jeśli jest środek upalnego lata, skarpety mogą okazać się również bardzo pomocne! Zakładaj je zawsze, gdy próbujesz rozchodzić nowe buty po domu. Noś je przez tyle czasu, aż poczujesz, że stały się wygodne.

Unikaj luzowania sznurowadeł

Kusi Cię poluzowanie sznurowadeł w nowych trampkach? Myślisz, że w ten sposób zapewnisz Twoim stopom więcej przestrzeni? Nic bardziej mylnego! 

Za luźno zasznurowane buty mogą powodować otarcia, którym przecież chcesz zapobiec. Pamiętaj, że im ciaśniej zawiązane sznurówki, tym szybszy przebieg procesu rozchodzenia butów.

Nie rezygnuj z zakładania nowych butów

Jeśli chcesz skutecznie rozchodzić nowe buty, musisz pamiętać o tym, że jest to stopniowy proces, który wymaga cierpliwości. Doskonale wiemy, jak bardzo chcesz pochwalić się światu nowym nabytkiem. Na szczęście wcale nie musisz rezygnować z noszenia świeżo zakupionej pary butów. Zakładaj je w miejsca, gdzie nie będziesz zmuszony do długotrwałego stania lub chodzenia. Doskonale sprawdzą się podczas oczekiwania w kolejce do lekarza. Pod wpływem ciepła generowanego przez Twoje stopy będą się rozciągać, dopasowując się do ich kształtu.

Warto jednak mieć przy sobie zapasową parę wygodnych butów, która przyda się w awaryjnej sytuacji.

Jak pozbyć się pęcherzy?

Jeśli mimo wszystko na Twoich stopach pojawiły się bolesne pęcherze, nie próbuj ich wyciskać. Jeżeli są bardzo dokuczliwe, użyj zdezynfekowanej igły do przebicia powstałego bąbla. W ten sposób pozbędziesz się znajdującego się w nim płynu. Pod żadnym pozorem nie zrywaj pozostałej skóry. To właśnie ona zapewnia ochronę Twoim stopom podczas gojenia. Możesz też stosować specjalne plastry, które zabezpieczą pęcherz i zapewnią mu niezbędną ochronę przed ewentualnym zakażeniem.

Nowe buty wcale nie muszą spędzać Ci snu z powiek. Jeśli ich zakupowi towarzyszy jakaś szczególna okazja, warto odpowiednio wcześnie przystąpić do procesu rozciągania ich, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w ważnym dla Ciebie dniu. Koniecznie sprawdź inne sposoby na za ciasne buty, które opisaliśmy w innym artykule.