Jakie buciki najlepsze do przedszkola?


Dzień, w którym nasza pociecha idzie pierwszy raz do przedszkola to wielkie wydarzenie. Przygotowujemy dziecko do tej chwili od kilku miesięcy – przeprowadzamy rozmowy o zabawach, koleżankach i kolegach, obiadkach. Kompletujemy również wyprawkę przedszkolaka zawierającą odpowiednie buciki, które nasze dziecko będzie miało na stópkach codziennie przez kilka godzin. Podpowiadamy, jakie modele będą najlepsze do przedszkola.

Buciki do przedszkola – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Podczas przedszkolnych zabaw w gronie rówieśników dzieci często wyłączają zahamowania, które odczuwają, gdy wygłupiają się z rodzicami. Dlatego kapcie, które maluch będzie nosił, powinny być bezpieczne. Co to oznacza? Szukajmy modelu z solidną podeszwą – dziecko nie będzie się ślizgać nawet na wyfroterowanym parkiecie. Istotne jest również, by palce bucików do przedszkola były zabudowane – w czasie dziecięcych harców maluch może przez nieuwagę uderzyć stopą w twardy przedmiot. W codziennym życiu przedszkolaka dużo się dzieje, zadbajmy więc, by nasza pociecha nie odstawała od rówieśników i mogła szybko ściągać i zakładać buciki. Duży wybór takich modeli znajdziemy w sklepie internetowym ButyModne.pl.

Kapcie idealne – łatwe w zakładaniu!

Przedszkolak musi wykazywać się samodzielnością – zakładać i zdejmować buciki podczas zabaw oraz zmieniać obuwie przed wyjściem na dwór. Możemy ułatwić mu wykonywanie tych czynności, wybierając kapcie wygodne w zakładaniu. Numerem 1 wśród rodziców od kilku lat pozostają buciki na rzep. By je prawidłowo założyć, wystarczy wsunąć stopę i zacisnąć zapięcie. Pamiętajmy, że maluch może szybko poprawić rzep, jeśli buty zsuwają się podczas zabawy lub są za ciasne oraz rozpiąć i w kilka sekund zdjąć kapcie, gdy na przykład swędzi go stopa lub wpadły mu do bucika okruchy ciastek. Równie ważne, jak wygoda zakładania, są właściwości zdrowotne kapci i to na nie powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając idealne buciki dla dziecka do przedszkola.

Najlepsze kapcie to zdrowe kapcie

Stopa małego przedszkolaka nieustannie rośnie i rozwija się. Dzięki wyższej cholewce buciki utrzymują nogę w prawidłowej pozycji. Obcasiki oraz profilowana wkładka hamują powstawanie płaskostopia, a zabudowana pięta i sztywny zapiętek zapobiegają koślawieniu pięty. Szukajmy kapci do przedszkola, w których stopy naszego dziecka będą dobrze ustawione. Ważne jest również, by buciki były przewiewne. Możemy o to zadbać, wybierając modele z wkładką z naturalnej skóry, która wchłania pot i półokrągłym wycięciem, gwarantującym lepszą wentylację. Bucików dla naszej pociechy możemy poszukać na stronie sklepu ButyModne.pl. Pilnujmy, by maluch codziennie zakładał świeże skarpetki i dbał o ich zmianę zaraz po przyjściu do domu.

A co z modą?

Kapcie przedszkolne to buciki, które będziemy często wymieniać – dziecko z nich wyrośnie, materiał ulegnie zabrudzeniu lub na skutek zabawy dojdzie do zniszczenia bucików. Wybierając nową parę, weźmy pod uwagę oczekiwania pociechy oraz jej gust. Szukajmy modnych kapci, które maluch będzie codziennie zakładał z przyjemnością. Wiele dzieci źle reaguje na pójście do przedszkola – zmiana otoczenia, duża grupa rówieśników, nieznana „ciocia” – te czynniki mogą wpływać na pogorszenie samopoczucia malucha. Zadbajmy, by dziecko miało ze sobą ulubioną maskotę, strój oraz Kapcie, które dodadzą mu odwagi do przełamywania lodów w kontaktach z dziećmi i nawiązywania pierwszych przyjaźni