Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę?


Czasem piękna złota jesień przybiera inne oblicze i zmienia się w chłodną, nieprzyjemną pluchę. Gdy tak się stanie, musisz być zaopatrzony w odpowiednie obuwie, podobnie jak Twoja pociecha. Podpowiadamy, jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę warto wybrać. Pamiętaj, że te mają być nie tylko dopasowane do warunków atmosferycznych, ale też wygodne i ładne. Poznaj nasze wskazówki!

Dlaczego dzieci kochają kalosze?

Woda to żywioł, który każde dziecko pragnie odkryć. Fascynujące kałuże, które maluch chce eksploatować mogą dorosłych przyprawić o zawrót głowy. Można to zmienić, zakładając dziecku kalosze i właściwą odzież ochronną. Taki typ obuwia sprawi, że ochronisz małe stópki od chłodu, wilgoci i innych czynników atmosferycznych, które mogłyby doprowadzić do ewentualnej choroby i wyziębienia organizmu. Pamiętaj, że dzieci chętnie harcują bez względu na pogodę za oknem, a ma to też swoje pozytywne skutki dla ich zdrowia – warto hartować ciało już od najmłodszych lat, jednak warto robić to rozsądnie. Dobre obuwie będzie najlepszą decyzją.

Zabawa to jedno, ale dzieci również lubią modę. Często kierują się tym, co lubią ich rówieśnicy. Chętnie wybierają więc modele ozdobione aplikacjami postaci z bajek czy interesującymi obrazkami. Te mogą przybierać różną osłonę, dlatego oferta kaloszy dla dzieci jest bardzo szeroka. Poniżej prezentujemy przykłady obuwia, które mogą spodobać się Twojemu maluchowi!

Jakie kalosze dla dziecka – propozycje dla dziewczynek

  • Klasyczne kalosze jednokolorowe – najmłodsi też mogą wyglądać stylowo. Jeśli jesteś osobą, która dba o spójny wygląd malucha, będący jednocześnie w pełni wygodnym i funkcjonalnym, spodobają Ci się kalosze w jednym kolorze – np. Befado obuwie dziecięce kalosz- róz 162 albo Befado dziecięce kalosze fiolet 162P102. Takie buty świetnie będą prezentowały się w zestawieniu z kurtką przeciwdeszczową, ale też płaszczykiem i spódniczką.
  • Bajkowe kalosze dla dziecka – tak jak wspomnieliśmy, najmłodsi też mają swoją modę, którą uwielbiają. Jeśli chcesz, by dziecku nowe buty sprawiły radość, pozwól mu wybrać wzorzyste buty z aplikacjami. Mogą Wam się spodobać np. Demar buty dziecięce kalosze z ciepłą skarpetą z nadrukiem słonia albo różowe, urocze American Club Kalosze gumowce dziewczęce American kropki.
  • Kalosze dla dziecka ze ściągaczem – to bardzo praktyczny wariant, które ochroni stopy dziecka przed zmoczeniem w trakcie intensywnych szaleństw na deszczu, w kałużach czy błocie. Ściągacz powyżej cholewki ściska bucik i osłania przed dostawaniem się wody od góry bucików. Idealnym przykładem tego typy kaloszy dla dziewczynki jest model American Club American kalosze dziecięce. Nie tyko jest praktyczny, ale też bardzo ładny i z pewnością spodoba się każdej małej damie.

Kalosze dla dziecka – propozycje dla chłopców

Jak widzisz, oferta kaloszy dla dziecka jest spora. Mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom już wiesz, jak wybrać odpowiednie dla swojej pociechy. Pamiętaj, że tego typu buty nie tylko będą dobre dla małego organizmu, ale mogą też stanowić świetną zabawę dla pociechy przy jesiennej słocie. Sprawdź ofertę sklepu butymodne.pl i wybierz najlepszy wariant obuwia!