Jakie trampki dla malucha będą najlepsze?


Trampki na stałe weszły do kanonu mody dla dzieci i dorosłych. To wygodne sportowe obuwie pasuje do wielu stylizacji. Rodzice chętnie kupują trampki dla swoich pociech, ponieważ łatwo się je zakłada, są lekkie i świetnie wyglądają na stopie. Na co zwrócić uwagę podczas szukania idealnych bucików i jakie trampki dla malucha będą najlepsze?

Ergonomia użytkowania

Dziecko, które zaczyna chodzić, potrzebuje butów z zaokrąglonymi noskami. Pierwsze kroki to nie lada wyzwanie dla malucha, a odpowiednio wyprofilowane obuwie zmniejsza ryzyko potknięcia. Ważne, by trampki miały również szeroki czubek, wtedy stopa malucha ułoży się prawidłowo – wszystkie paluszki będą rozłożone – i będzie zapewniona lepsza stabilizacja podczas chodzenia. Jeśli szukamy bucików dla młodszego dziecka, najwygodniejsze będą modele z elastyczną podeszwą zapinane na rzepy, które pociecha sama założy i zdejmie. Starsze dzieci na pewno ucieszą się z butów sznurowanych, które są pomniejszoną wersją trampek dla dorosłych.

Rozmiar i dopasowanie

Wybór odpowiednich bucików dla dziecka to spore wyzwanie. Stopa malucha może urosnąć nawet 1 centymetr w ciągu roku. Najlepiej co dwa miesiące sprawdzać, czy buty wciąż są dobre. Pamiętajmy, że noszenie za małego obuwia jest dla dziecka bardzo niezdrowe. Buty, które kupujemy dla malucha, powinny być zawsze w odpowiednim rozmiarze. Palce dziecka mogą być oddalone od czubka o około 5 mm. Starajmy się nie kupować butów na zapas, nawet jeśli stopa naszego malucha bardzo szybko rośnie. Dziecko, które porusza się w zbyt dużej parze, może mieć problemy z odpowiednim ustawianiem stóp podczas chodzenia i częściej się potykać. Ważną kwestią jest również dopasowanie bucików do stopy. Trampki powinny dobrze leżeć i trzymać stopę. Jeśli dziecku podoba się wyższy model – nad kostkę, zadbajmy, by nie uciskał tej części nogi.

Materiał i design

Trampki mogą być uszyte ze skóry naturalnej, ekologicznej oraz materiałów syntetycznych lub tkaniny. Wybierzmy buciki oddychające, w których stopa malucha będzie najmniej się pocić. Niektóre modele trampek – na przykład oryginalne Converse – można prać w pralce i w ten sposób zapewnić odpowiedni poziom higieny. Dobrym sposobem na odświeżenie butów będzie spryskanie ich wnętrza odświeżaczem do obuwia. Pamiętajmy, by nauczyć starsze dziecko zmieniania butów i skarpetek przed lekcją wychowania fizycznego. Jest to konieczne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale również dla zachowania higieny. Trampki są bardzo modnym obuwiem, dlatego na rynku jest dostępnych wiele modeli w różnych wzorach. Pozwólmy maluchowi samodzielnie wybrać buty, których nadruk najbardziej przypadł mu do gustu. Dzięki temu będzie chętniej je nosił, unikniemy również protestów podczas zmiany obuwia w przedszkolu, czy szkole. Weźmy pod uwagę, że dla naszej pociechy bardzo ważne jest to, jakie zrobi wrażenie przed rówieśnikami. Ładne buty na pewno dodadzą dziecku pewności siebie. Modne trampki dla malucha możemy znaleźć w sklepie internetowym ButyModne.pl.

Trampki to bardzo popularny rodzaj obuwia, który mogą nosić nawet najmniejsze dzieci. Pamiętajmy, by model wybrany dla naszej pociechy był ergonomiczny, wygodny i dobrze dopasowany do stopy. Zwróćmy również uwagę, czy zamówiona para jest wykonana z oddychającego materiału oraz, czy jej wzór i kolor podoba się dziecku. Jeśli model zyska aprobatę malucha, na pewno będzie wkładany i noszony przez cały dzień bez protestów.