Modne i praktyczne obuwie do pływania na lato 2019


Dostęp do wycieczek zagranicznych sprawia, że również dla nas Polaków lato może trwa cały rok. Chociaż oficjalny sezon zacznie się dopiero z początkiem czerwca, bardzo wielu wczasowiczów wybiera na urlop kwiecień lub maj. Pamiętajmy, by na wyjazd zabrać praktyczne obuwie do pływania. Jeśli chcemy zadać szyku na terenie hotelu, na tegoroczne wczasy wybierzmy jedne z modnych modeli.

Czym jest obuwie do pływania?

Buty do pływania są określane również, jako specjalistyczne obuwie do wody. Zakładamy je po to, żeby chronić stopę przed kamieniami i śmieciami, które mogą leżeć na brzegu zbiornika wodnego – morza, jeziora czy rzeki.

Dlaczego warto zabrać na wczasy obuwie do pływania?

Buty do pływania powinny znaleźć się w naszej walizce zawsze, gdy wybieramy się nad zbiornik wodny oraz za granicę. Biorąc pod uwagę ilość śmieci, która wpada do akwenów wodnych, obuwie do wody zabezpieczy nasze stopy przed szkłem, czy ostrymi odłamkami plastiku. Możemy je zakładać zarówno na spacer brzegiem morza, jak i do kąpieli. To must have na kamienistą plażę, by chronić stopy przed ostrymi i śliskimi kamieniami, które często porastają glony. Wybierzmy je, jeśli jedziemy na żwirowe wybrzeże - ostre kamyczki nie będą wbijały się w spody naszych stóp podczas wchodzenia do wody. W cieplejszych morzach na przykład Adriatyckim, nad którym leży Chorwacja, w wodach żyją jeżowce. Buty do pływania ochronią przed nimi stopy i pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnego spotkania, które mogłoby mieć bardzo przykre konsekwencje.

Rodzaje obuwia do pływania

Do wyboru mamy różne rodzaje butów do pływania. Najpopularniejsze i najtańsze są modele wykonane z gumy, które bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy i skutecznie chronią przed otarciami. Ich największą wadą jest słaba przepuszczalność, a założenie podczas upału może powodować duży dyskomfort. Podobne odczucia będą nam towarzyszyć, gdy włożymy buty do wody wykonane z plastiku. Co więcej, takie obuwie może boleśnie obetrzeć spoconą i spuchniętą od upału stopę. Najlepsze – najwygodniejsze i najbardziej wytrzymałe – buty do wody to modele wykonane z pianki (neoprenu). Są elastyczne, dobrze dopasowują się do kształtu stopy. Do wyboru mamy modele bez podeszwy, które są nazywane skarpetami i przeznaczone do nurkowania oraz buty do pływania z podeszwą. Warto wybrać model z solidnym zabezpieczeniem, które będzie chroniło stopę od spodu przez urazem. Wysokiej jakości obuwie do pływania znajdziemy w sklepie internetowym ButyModne.pl.

Modne buty do wody

Jeśli udało się wybrać odpowiedni rodzaj obuwia, czas na kolor i fason. Buty neoprenowe są dość miękkie, dobrze dopasowują się do stopy, mają charakterystyczny ściągacz. To niezwykle praktyczne obuwie, które warto zakładać przed wejściem do wody. Nie liczmy jednak na to, że zyskają miano najpiękniejszych i będą pasowały do naszego starannie wybieranego kostiumu kąpielowego. Jak sobie z tym poradzić? Wybierzmy model w energetycznym letnim kolorze – pomarańczowym, żółtym lub różowym i zakładajmy go na czas kąpieli. Gdy wyjdziemy z wody, opłuczmy dokładnie stopy i zaprezentujmy się światu w stylowych japonkach, które będą idealnie pasować do naszego pięknego pareo oraz modnego, wakacyjnego pedicure. 

Buty do pływania mogą być estetycznie zaprojektowane i dobrze odzwierciedlać modną kolorystkę danego sezonu. Są niezastąpione podczas wyjazdów – założone na stopy dbają o nasz komfort i bezpieczeństwo. Jeśli jednak chcemy zadać szyku w zagranicznym kurorcie, po wyjściu z wody załóżmy modne japonki.