Najwygodniejsze buty na zagraniczne wyjazdy


Wyjazd za granicę to doskonała okazja do poznawania odmiennych kultur, odkrywania smaków i zachwycania się pięknymi widokami. Najlepiej zwiedzać nowe miejsca na własną rękę, korzystając z lokalnych środków transportu lub po prostu chodząc. Samodzielne wyprawy, podczas których obce krainy poznaje się na własnych nogach to niezawodny sposób na tworzenie wspomnień. Planując wyjazd za granicę, trzeba zadbać o odpowiednie obuwie. Pomagamy wybrać buty, które najlepiej sprawdzą się podczas turystycznych wojaży.

Wygodne obuwie sportowe

Lekkie, wygodne buty sportowe to podstawa na każdym zagranicznym wyjeździe. Doskonale sprawdzą się przez cały rok w ciepłym klimacie oraz wiosną, latem i jesienią, jeśli wybieramy się w podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Możemy także postawić na buty biegowe, które są lekkie, oddychające i niesamowicie wygodne. Przy zakupie w sklepie internetowym na przykład ButyModne.pl, pamiętajmy o wybraniu rozmiaru o 1 lub 2 większego od tego, który nosimy na co dzień. Stopa w trakcie wysiłku lub podczas upału może spuchnąć, co w zbyt ciasnym bucie szybko skończy się otarciami i bolesnymi odciskami. Buty sportowe możemy założyć również do samolotu, w komplecie z dłuższymi skarpetkami, a na pewno będziemy czuć się komfortowo. Jeśli cierpimy na problemy z krążeniem, podczas lotu odsznurujmy i poluzujmy buty, by nie czuć ucisku w okolicach kostki.

Niezastąpione sandały

Wygodne sportowe lub skórzane sandały z miękką wkładką to świetne uzupełnienie naszego bagażu. Są lekkie, a stopa w nich oddycha, co zapobiega powstawaniu pęcherzy i odparzeń. Paski powalają na dostosowanie sandałów do rozmiaru stopy, która może puchnąć wraz ze wzrostem temperatury otoczenia. Modne i doskonale dopasowane podróżnicze sandały można wybrać w sklepie internetowym ButyModne.pl. Pamiętajmy jednak, by zostawić sandały w plecaku, gdy planujemy zwiedzać tereny górskie lub uprawiać wspinaczkę.

Dobrej jakości buty trekkingowe

Jeśli lubimy aktywny wypoczynek, a w górach znajdujemy wszystko, co kochamy najlepszą inwestycją będzie zakup solidnie wykonanych i dobrze wyprofilowanych butów trekkingowych. Ważne, by wybrany model miał trwałe wiązanie, porządny bieżnik na podeszwie i kończył się nad kostką – stabilizacja stawu skokowego jest niezbędna podczas schodzenia z górskich szlaków. Pamiętajmy, że buty trekkingowe są ciężkie, dlatego załóżmy je na stopy na czas podróży samolotem, a do walizki zapakujmy na zmianę lekkie buty sportowe lub sandały i uniwersalne klapki.

Idealne dopasowane klapki

Każdy podróżnik i turysta wiedzą, że klapki to must have w jego plecaku. Są wygodne, lekkie i zajmują niewiele miejsca. Turystyczne kapcie docenią zarówno prawdziwi globtroterzy, jak i miłośnicy opcji all inclusive. Będziemy ich używać pod prysznicem, podczas spaceru po plaży, czy terenie ośrodka, również odpoczywając nad basenem. Klapki to także doskonałe obuwie zastępcze, gdy złapie nas deszcz, a para przeznaczona do chodzenia będzie musiała wyschnąć.

Brak odpowiedniego obuwia lub niewygodna para na stopach może zepsuć wyjazd i pozbawić nas przyjemności ze zwiedzania. W podróż wybierzmy więc buty, które z przyjemnością nosimy na co dzień, by mieć pewność, że będzie czuć się komfortowo podczas długich wędrówek po mieście, czy na łonie przyrody.