Black Weeks już u nas, użyj kodu BLACK10% i odbierz dodatkowe 10% rabatu!

Najwygodniejsze buty na zagraniczne wyjazdy

Wygodne obuwie sportowe

Lekkie, wygodne buty sportowe to podstawa na każdym zagranicznym wyjeździe. Doskonale sprawdzą się przez cały rok w ciepłym klimacie oraz wiosną, latem i jesienią, jeśli wybieramy się w podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Możemy także postawić na buty biegowe, które są lekkie, oddychające i niesamowicie wygodne. Przy zakupie w sklepie internetowym na przykład ButyModne.pl, pamiętajmy o wybraniu rozmiaru o 1 lub 2 większego od tego, który nosimy na co dzień. Stopa w trakcie wysiłku lub podczas upału może spuchnąć, co w zbyt ciasnym bucie szybko skończy się otarciami i bolesnymi odciskami. Buty sportowe możemy założyć również do samolotu, w komplecie z dłuższymi skarpetkami, a na pewno będziemy czuć się komfortowo. Jeśli cierpimy na problemy z krążeniem, podczas lotu odsznurujmy i poluzujmy buty, by nie czuć ucisku w okolicach kostki.

Niezastąpione sandały

Wygodne sportowe lub skórzane sandały z miękką wkładką to świetne uzupełnienie naszego bagażu. Są lekkie, a stopa w nich oddycha, co zapobiega powstawaniu pęcherzy i odparzeń. Paski powalają na dostosowanie sandałów do rozmiaru stopy, która może puchnąć wraz ze wzrostem temperatury otoczenia. Modne i doskonale dopasowane podróżnicze sandały można wybrać w sklepie internetowym ButyModne.pl. Pamiętajmy jednak, by zostawić sandały w plecaku, gdy planujemy zwiedzać tereny górskie lub uprawiać wspinaczkę.

Dobrej jakości buty trekkingowe

Jeśli lubimy aktywny wypoczynek, a w górach znajdujemy wszystko, co kochamy najlepszą inwestycją będzie zakup solidnie wykonanych i dobrze wyprofilowanych butów trekkingowych. Ważne, by wybrany model miał trwałe wiązanie, porządny bieżnik na podeszwie i kończył się nad kostką – stabilizacja stawu skokowego jest niezbędna podczas schodzenia z górskich szlaków. Pamiętajmy, że buty trekkingowe są ciężkie, dlatego załóżmy je na stopy na czas podróży samolotem, a do walizki zapakujmy na zmianę lekkie buty sportowe lub sandały i uniwersalne klapki.

Idealne dopasowane klapki

Każdy podróżnik i turysta wiedzą, że klapki to must have w jego plecaku. Są wygodne, lekkie i zajmują niewiele miejsca. Turystyczne kapcie docenią zarówno prawdziwi globtroterzy, jak i miłośnicy opcji all inclusive. Będziemy ich używać pod prysznicem, podczas spaceru po plaży, czy terenie ośrodka, również odpoczywając nad basenem. Klapki to także doskonałe obuwie zastępcze, gdy złapie nas deszcz, a para przeznaczona do chodzenia będzie musiała wyschnąć.

Brak odpowiedniego obuwia lub niewygodna para na stopach może zepsuć wyjazd i pozbawić nas przyjemności ze zwiedzania. W podróż wybierzmy więc buty, które z przyjemnością nosimy na co dzień, by mieć pewność, że będzie czuć się komfortowo podczas długich wędrówek po mieście, czy na łonie przyrody.