Najwygodniejsze śniegowce dla najmłodszych

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Śniegowce idealne powinny być ciepłe i suche

Zimowe buty dobrej jakości zapewniają odpowiednią izolację cieplną stóp, a my możemy mieć pewność, że maluch nie zmarznie w czasie spaceru. Szukajmy śniegowców z grubym futerkiem syntetycznym wewnątrz lub bucików wyłożonych naturalną wełną owczą. Pamiętajmy, że atutem naturalnego ocieplenia są jego właściwości antybakteryjne, które zapobiegają poceniu stopy dziecka i powstawaniu brzydkiego zapachu. Dziecięce śniegowce powinny być również suche, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Polska zima potrafi być bardzo kapryśna, a puszysty śnieg może w ciągu kilku godzin zamienić się w zimne błoto. Zadbajmy o wybór bucików, w których stopa naszego dziecka będzie zawsze sucha. Różnorodne śniegowce dziecięce możemy wybrać w sklepie internetowym ButyModne.pl.

Pamiętajmy o podeszwie i cholewce

Śniegowce dla malucha powinny mieć solidną, grubą podeszwę. Ta część  izoluje stopę dziecka od podłoża, pomaga więc utrzymać przyjemne ciepło wewnątrz buta. Dobrej jakości podeszwa powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, by zapewniała również właściwości antypoślizgowe. Zwróćmy również uwagę, czy jest plastyczna i czy but nie jest za ciężki dla szkraba. Zadbajmy o wygodę naszej pociechy i wybierzmy śniegowce dla dzieci, które mają wysoką, ale wygodną w zakładaniu cholewkę. Pomocne mogą okazać się suwaki, napy lub sznurówki, które można zostawić zasznurowane. Buty dla dzieci powinny mieć możliwość regulacji tęgości, na przykład za pomocą ściąganych sznureczków, co pozwoli lepiej dopasować je do nóżki. Ważne, by maluch mógł sam założyć i szybko zdjąć swoje śniegowce, w przeciwnym

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając śniegowce dla dziecka?

Zimowe śniegowce dziecięce powinny być dobrze dopasowane. Podczas wybierania rozmiaru weźmy pod uwagę, że buty będą noszone na grube skarpetki. Co więcej, stopa malucha, który skacze i biega, może naturalnie spuchnąć od wysiłku. To oznacza, że potrzebujemy około pół rozmiaru zapasu.  Jeśli wahamy się między mniejszym, a większym egzemplarzem butów, weźmy te, w których stopa dziecka ma trochę zapasu. Maluchowi stopa rośnie bardzo szybko i może okazać się, że założone zaledwie kilka razy śniegowce będą za małe na następny sezon. Niezależnie od częstotliwości wymiany dziecięcego obuwia,  wybierajmy jednak buciki dobrej jakości, by dziecko czuło się w nich dobrze. Tylko dopasowane do stopy, dobrze wyprofilowane śniegowce pomagają zadbać o prawidłową postawę i bezpieczeństwo naszego malucha podczas zimowych zabaw.

Wygodne śniegowce dla najmłodszych powinny być ładne i modne, dobrze dopasowane, łatwe w zakładaniu i ściąganiu – na te cechy zwrócą uwagę dzieci. My, jako rodzice, pamiętajmy, by miały dobrą izolację, solidną podeszwę  były nieprzemakalne i dobrze dopasowane do stopy naszej pociechy.

Polecane