Obuwie skórzane - jak o nie zadbać?

Ostatnie wpisy
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów? Jakie kalosze dla dziecka na jesienną słotę? Jak poradzić sobie z niewygodnym obuwiem? Jak przyzwyczaić się do chodzenia w butach na obcasie? Jak nosić botki? Trzy propozycje na modne stylizacje Stylowe buty do pracy biurowej dla niego Najlepsze buty dla kobiet na święta Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn? Martensy, czyli najwygodniejsze obuwie na jesień i zimę Jak dbać o skórzane buty?

Buty skórzane to must have praktycznie w każdym sezonie jesiennym. Dzięki nim można dobrać wspaniałe stylizacje i mieć jednocześnie gwarancje, że buty wytrzymają najcięższe wahania pogody. Nie można jednak pozostawić skórzanego obuwia samego sobie. Co to dokładnie oznacza? To, że warto zadbać o nie na kilka różnych sposobów. Dzięki temu przedłużymy sobie przyjemność chodzenia w nich przez całą jesień.

Impregnacja i właściwe użytkowanie skórzanych butów

Po zakupie butów ze sklepu stacjonarnego czy online, nie zakładajmy ich od razu. Przede wszystkim zadbajmy o ich impregnacje. To łatwy zabieg za pomocą dedykowanych skórze substancji. Mają one na celu ochronę naszych nowych butów zarówno przed wilgocią, jak i przed brudem. Impregnacja jest łatwa w wykonaniu – wystarczy kierować się instrukcją umieszczoną na opakowaniu specjalnego preparatu. A warto ją wykonywać. Skórzane buty nie są tanie, ale są delikatne. Najczęściej mają wyszukany fason i są bardzo uniwersalne. Zadbanie o nie to klucz do szczęścia i długiego ich noszenia.

 

Właściwe użytkowanie to nic innego, jak zmiana obuwia. Traktując obuwie skórzane jako codzienne, doprowadzamy do ich szybkiego zniszczenia. Starajmy się też o nie dbać w odpowiedni sposób, to znaczy nie zginać przedniej części czy nie potykać się. Wszystkie takie działania wpływają destrukcyjnie na skórzany materiał i mogą doprowadzić do również szybkiego zniszczenia się butów.

Co z butami po sezonie?

Po sezonie o skórzanym obuwiu zapomnieć nie możemy. Kiedy przestaniemy używać danej pary, najlepiej przygotować ją jeszcze przed włożeniem do szafy i zapomnieniem. Włóżmy do niej kulki z papieru, które sprawią, że but się nie zapadnie, nie zmieni swojego pierwotnego wyglądu. Jeżeli nie mamy czasu na takie kulki, warto zamówić specjalne wypychacze do obuwia, dostępne w różnych sklepach obuwniczych – także online. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na następny sezon obuwie będzie w idealnym stanie, bez żadnych przykrych wpadek.

 

Ostatnią naszą wskazówką jest nabłyszczanie butów błyszczących oraz pastowanie skóry matowej. Takie postępowanie przedłuży nam znacznie żywotność ulubionego obuwia, a tego przecież chcemy.

 

Polecane