Wybieramy eleganckie buty męskie idealne na studniówkę i maturę


Pierwsze eleganckie buty dla chłopca wybieramy najczęściej na Komunię i egzamin na koniec gimnazjum lub szkoły podstawowej. Jeśli w życiu młodego człowieka nie ma wielu oficjalnych okazji, najczęściej przed ponownym wyborem kolejnej pary staniemy w klasie maturalnej. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko – buty muszą podobać się nastolatkowi i być na tyle uniwersalne i wygodne, by można je było włożyć na studniówkę oraz egzaminy. Radzimy, jak wybrać najlepsze buty dla maturzysty.

Eleganckie buty – jaki materiał i kolor?

Dobrze wykonane, stylowe buty pomagają zbudować pozytywne pierwsze wrażenie. Dlatego pierwsze „dorosłe” buty dla chłopaka powinny być proste i uniwersalne. Zainwestujmy w skórę naturalną, która doskonale się prezentuje i pięknie starzeje. Co więcej, warto postawić na klasykę, ponieważ trendy obowiązujące w jednym sezonie mogą okazać się passe w drugim. Na studniówce wymagane są stroje wieczorowe, dlatego do ciemnego garnituru dopasujmy czarne buty. Matury odbywają się w maju i zgodnie z kanonem mody męskiej na tę okazję nastolatek powinien włożyć jaśniejszy garnitur i brązowe lub szare obuwie. Jeśli młody mężczyzna ma na to ochotę, pozwólmy mu bawić się modą – dwa oficjalne ubrania na pewno wykorzysta podczas studiów i rozmów kwalifikacyjnych o pracę. Jeśli jednak wybór ubrania i obuwia na studniówkę dla chłopaka to droga przez mękę, w jego szafie wystarczy jeden, klasyczny garnitur i pasujące do niego ciemne buty.

Klasyczne buty męskie – konkretne rodzaje

Podczas kupowania męskich butów najczęściej szukamy modeli zimowych, letnich lub półbutów. Tymczasem moda męska wyróżnia kilka rodzajów klasycznego obuwia, z których najpopularniejsze są oksfordy (zwane dawniej wiedenkami) oraz derby (angielki). To najbardziej formalne i wieczorowe buty męskie, które charakteryzują się kunsztownymi przeszyciami. Jeśli chcemy, by młody mężczyzna wyglądał wyjątkowo elegancko, zrezygnujmy z ażurowych zdobień – brogowania i wybierzmy jednolite buty ze skóry licowej. Derby ma w swojej szafce większość Polaków. Ich konstrukcja jest nieco mniej elegancka niż oksfordów, nawet przy wysokiej jakości wykonania. To buty przeznaczone do codziennego noszenia na spotkania biznesowe, czy do pracy. Jeśli jednak zyskają aprobatę maturzysty, warto je kupić – na pewno będzie to świetna inwestycja na lata. Inne modele męskie, które mogą zainteresować młodego mężczyznę to: lotniki, monki, loafersy, czy sztyblety.

Ważne: detale

Pamiętajmy, że idealne, formalne buty męskie są uszyte ze skóry licowej, mają stylową konstrukcję i staranne szwy. Czerń to najbardziej formalny kolor, a w zestawieniu ze skórzaną podeszwą tworzy buty idealne na bardzo oficjalne okazje. Podczas wybierania odpowiedniej pary dla nastolatka, weźmy pod uwagę gust młodego mężczyzny oraz jego komfort. Doskonałej jakości klasyczne buty męskie idealne na studniówkę i maturę znajdziemy na stronie ButyModne.pl.

Wybór butów dla nastolatka może być dużym wyzwaniem. Możemy ograniczyć ilość czasu spędzonego w sklepach, jeśli wybierzemy model przez Internet. To rozwiązanie na pewno doceni również maturzysta – mało jest mężczyzn, którzy dobrowolnie chętnie spędzają czas na zakupach.