Jak wybrać eleganckie buty dla mężczyzn?


Gwiazdka i Sylwester zbliżają się coraz większymi krokami, dlatego warto kupić eleganckie buty na te okazje już teraz. Na rynku jest naprawdę sporo opcji, ale która z nich najbardziej się opłaca? W tym artykule znajdziesz informacje, które pozwolą dokonać dobrego wyboru obuwia tak, aby zakupione obuwie posłużyło Ci kilka lat.

Gwiazdka i Sylwester zbliżają się coraz większymi krokami, dlatego warto kupić eleganckie buty na te okazje już teraz. Na rynku jest naprawdę sporo opcji, ale która z nich najbardziej się opłaca? W tym artykule znajdziesz informacje, które pozwolą dokonać dobrego wyboru obuwia tak, aby zakupione obuwie posłużyło Ci  kilka lat.

Naturalna vs eko-skóra

Sugeruje się kupowanie butów ze skóry naturalnej, bo wiele osób  uznaje je za wygodniejsze i bardziej eleganckie. W pewnym stopniu się rozciągają, dopasowując się do Twojej stopy. Wielką ich zaletą jest fakt, że można je odnawiać i pielęgnować, a na blogu pojawił się już o tym post. Warto pamiętać również, że zazwyczaj są też lepiej wykonane. Częściej zszywa się w nich cholewkę z podeszwą, dzięki czemu wytrzymują więcej niż jeden sezon.

 

W wypadku obuwia z eko-skóry najlepszy aspekt stanowi cena. Tego typu buty potrafią być nawet kilka razy tańsze od tych ze skóry naturalnej. Dzięki postępowi technologii obuwie z eko-skóry jest coraz bardziej estetyczne, ponieważ  udało się stworzyć materiały wyjątkowo podobne do skóry. Dlatego warto sprawdzać oznaczenia na pudełku, aby mieć pewność, jaki produkt na pewno kupujemy. Niestety, eko-skóra dalej jest bardzo podatna na zagniecenia oraz przetarcia, z którymi, po fakcie, już nic nie da się zrobić. Może także spowodować odparzenie stóp, gdyż nie przepuszacza powietrza. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup butów z eko-skóry, zwróć uwagę na to, z czego jest zrobiona  wkładka. Ta z naturalny surowców podwyższa komfort noszenia.

Klasyczne stylizacje

W szafie każdego mężczyzny powinna się znaleźć choć jedna para eleganckiego obuwia. Najbardziej do garnituru pasują buty proste, takie jak lotniki, które są wykonane z jednego kawałka skóry.  Chociaż nadal za najbardziej eleganckie męskie buty uznaje się czarne wiedenki. Od niedawna do granatowych garniturów można też dobrać brązowe buty, które przydadzą się na mniej oficjalne imprezy. Jeżeli chcesz spróbować czegoś bardziej ekstrawaganckiego, to zainteresują cię bordowe oxfordy, które będą modnym, mocnym akcentem w twojej stylizacji.

Buty do jeansów i casualowych spodni

Czy próbowałeś wprowadzić bardziej eleganckie buty do swoich stylizacji?  Za często rezerwujemy je tylko na oficjalne wyjścia np. do teatru, a przecież pasują także do jeansów! Wspomniane już wyżej oxfordy są idealne na każdą okazję. Sprawdzą się na wyjście na kawę oraz ślub znajomych. Genialnym dodatkiem do takich butów są, jakże ostatnio modne, kolorowe skarpety z wyrazistymi wzorami.

 

Dobrze dobrane obuwie to inwestycja na lata, dlatego nie warto na nim oszczędzać. Jednak , niezależnie od swojego budżetu,  możesz u nas znaleźć coś dla siebie.