Kalosze, to obuwie, które cieszy się dużą popularnością szczególnie w okresie deszczowym. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się modele kaloszy, które zaskakują nietypowym rozwiązaniem - obcasem. Czy jednak kalosze na obcasie, to propozycja dla wszystkich?

Buty kalosze na obcasie bez wątpienia przyciągają uwagę swoim niebanalnym wyglądem. Dzięki temu, że posiadają obcas, stają się o wiele bardziej eleganckie oraz kobiece. Ponadto, dodatkowy centymetr lub dwa może być dla niektórych kobiet wybawieniem, szczególnie jeśli boją się, że zbyt płaskie kalosze wpłyną na ich sylwetkę.

Jednakże trzeba wiedzieć, że kalosze na obcasie nie są ani tak wygodne, ani tak funkcjonalne jak ich płaskie odpowiedniki. Obcas, nawet niski, utrudnia swobodne poruszanie się, zwłaszcza w mokrym środowisku. Większa ilość materiału na podeszwie skutkuje także zwiększoną wagą, co może wpłynąć na zmęczenie stóp.

Nie można również zapominać, że kalosze na obcasie, to bardziej odważny wybór. W zależności od wzoru, koloru czy wysokości obcasa, mogą wywoływać skrajne emocje u innych ludzi. Nie każdy przecież lubi zwracać uwagę na swoje obuwie.

Podsumowując, kalosze na obcasie bez wątpienia wprowadzają do modowego rynku świeżość i nowe możliwości stylizacyjne, jednak uczucie wygody i bezpieczeństwa, jakie dają tradycyjne, płaskie kalosze, pozostaje nieporównywalne. Zdecydowanie warto zastanowić się, czy to dla nas odpowiednia propozycja, czy zwykłe zachwycenie się modną nowinką.