Atletico to hiszpański klub piłkarski z siedzibą w Madrycie. Został założony w 1903 roku i przez wiele lat był uważany za drugi, po Realu Madryt, najważniejszy klub w mieście. Jednak od czasu objęcia władzy przez trenera Diego Simeone w 2011 roku, Atletico zaczęło się rozwijać i osiągać coraz większe sukcesy.

Jednym z kluczowych momentów w historii klubu była wygrana w Lidze Europy w sezonie 2011/2012. Od tego czasu Atletico regularnie awansuje do europejskich pucharów i odnosi w nich duże sukcesy. Największym osiągnięciem klubu w ostatnich latach jest wygrana w Lidze Mistrzów w sezonie 2013/2014. Zespół pokonał w finale Real Madryt.

Atletico znane jest z defensywnego stylu gry i solidności w obronie. Klub często gra w ustawieniu 4-4-2, a gracze skupiają się na tym, aby przeciwnicy nie mieli zbyt wielu szans na strzelenie bramki. Mimo tego, Atletico potrafi też grać ofensywnie i wygrywać mecze wysokimi wynikami.

W składzie Atletico znajdują się tacy piłkarze jak Koke, Joao Felix, Luis Suarez, Jan Oblak czy Antoine Griezmann. Klub posiada też dobrze rozwinięty system młodzieżowy i stawia na wychowanie swoich piłkarzy.

Atletico jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Hiszpanii i Europie. Oprócz wygrania Lig Mistrzów i Lig Europy, klub ma na swoim koncie 11 mistrzostw Hiszpanii, 10 Pucharów Króla oraz wiele innych trofeów.

Kibice Atletico są znani z gorącego poparcia dla swojego klubu i tworzenia wspaniałej atmosfery na stadionie Wanda Metropolitano. Dzięki ich wsparciu Atletico odnosi coraz większe sukcesy i zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców piłkarskich na całym świecie.