Trampki dla dziecka


Kiedy kupujemy obuwie dla naszej pociechy zwracamy w głównej mierze uwagę na jakość wykonania i zdrowotne działanie butów dla stóp. Tymczasem dzieci, zwłaszcza te starsze, chcą poprzez stylizacje wyrażać siebie i czuć się dobrze patrząc w lustro.

Podpatrują też trendy modowe u rówieśników. Możemy połączyć komfort i wysoką jakość z designem, kupując trampki dla dziecka. Moc kolorów i ciekawe wzornictwo będą świetnym dopełnieniem stroju. Czym się kierować kupując trampki dziecięce?

Jakie buty wsuwane dla dzieci?

Trampki także mogą być zdrowe dla stóp. Ważne, by zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Szerokie, zaokrąglone (nigdy szpiczaste!) noski, które zapewnią miejsce dla palców. Wyprofilowana wkładka wykonana z oddychającego, wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Elastyczne, dopasowane tylniki trzymające stopę. W miarę możliwości giętka niezbyt gruba podeszwa, zapewni dziecku swobodę ruchów.

Wzornictwo – to kolejny aspekt, dla nas być może niezbyt istotny, dla dziecka (zwłaszcza starszego) niezwykle ważny. Obuwie powinno podobać się temu, kto będzie je nosił. Dziecko może wybrać konkretny model, bazując na wzornictwie i preferencjach estetycznych.

Rodzaj zapięcia i długość cholewki

Sznurowadła sprawdzą się u starszych dzieci i zapewnią precyzyjne dopasowanie obuwia do stopy. Natomiast rzepy i suwak to dobre rozwiązanie, jeśli nasza pociecha chętnie rozwiązuje buty podczas zabawy, zaś samodzielnie jeszcze nie potrafi ich z powrotem zawiązać.

Kupując trampki dla dziecka na suwak obejrzyjmy dokładnie wykonanie. Jeśli zapięcie umocowane jest pod skosem, zapobiegnie to rozsuwaniu zamka podczas intensywnego ruchu. Decydując się natomiast na trampki z rzepami sprawdźmy koniecznie ich przyczepność. Jeśli będą się rozpinać może się to okazać niebezpieczne, zwłaszcza w trakcie biegania i szaleństw po nierównej nawierzchni.

Trampki często mają podwyższoną cholewkę. Upewnijmy się jednak, że nie jest ona usztywniana i krępująca ruchy. Jeśli okażą się źródłem dyskomfortu, chodzenie zamieni się w niezdrową, przykrą konieczność.

Materiał i wykonanie

Trampki dla dzieci świetnie sprawdzają się wiosną. Kiedy na dworze jest ciepło, ale sandały czekają jeszcze w szafie na swoją kolej, ten rodzaj obuwia okaże się dobrym przejściowym rozwiązaniem. Do zabawy na placu zabaw i łące. W mieście i na łonie natury. W zależności od tego, jak cienkiego materiału użyto w trakcie produkcji, dopasujemy najlepszy model do warunków pogodowych.

Jeśli wiosna dopisuje a pogoda zachęca do bycia na dworze, poszukajmy jak najbardziej przewiewnych i delikatnych tkanin, które zapobiegną poceniu się stóp dziecka. Skóra przepocona i wilgotna to niestety pierwszy krok do obtarć, pęcherzy lub grzybicy i uczucia swędzenia stóp. Dziecko, które wiele godzin spędzi na podwórku lub pieszych wędrówkach z rodzicami powinno czuć się maksymalnie komfortowo.

Trampki jako buty do szkoły dla dzieci

To doskonałe rozwiązanie! Trampki mają białe podeszwy i noski, więc dobrze sprawdzą się na zajęciach. W zależności od pory roku wybierzemy grubszy lub cieńszy materiał cholewki, uwzględniając przy tym jej wysokość. Bogate wzornictwo to szansa na wybranie takich butów, których noszenie sprawi dziecku dużą radość i będzie dla niego nie tylko codziennym obowiązkiem, ale również sposobem wyrażania siebie i odpowiadania na najnowsze trendy.

Buty dziecięce a kształt stopy

Każdy człowiek ma anatomicznie inną budowę, trudno więc znaleźć złoty środek szukając obuwia dla rodzeństwa. Istnieje takie prawdopodobieństwo, że to, co dla jednej pociechy okaże się idealnym rozwiązaniem, dla drugiej będzie czymś wprost przeciwnym. Strategiczna jest wysokość podbicia, a także szerokość stopy i wszelkie inne indywidualne potrzeby. Podczas gdy jedno dziecko poczuje się w trampkach niezwykle komfortowo, drugie może preferować buty sportowe lub mokasyny. Należy przymierzyć kilka fasonów i dopasować najlepszy, analizując wszystkie za i przeciw.

Waga butów i grubość wkładki

Trampki dla dzieci to dość specyficzny fason obuwia, bo podeszwy zazwyczaj mają stosunkowo masywne i grube. Nie wszystkie modele takie są i warto poszukać dokładnie, w zależności od tego, w jakim wieku jest nasz maluch i jaka jest jego postura. Dzieci, które od niedawna dopiero samodzielnie się przemieszczają potrzebują bardzo lekkiego i miękkiego obuwia. W takim przypadku rezygnujmy z grubej gumy lub wysokiej cholewki (zwłaszcza sztywnej). Im bardziej filigranowy i niezauważalny dla stopy but, tym lepszy. Starsze dzieci, których stopy są już odpowiednio ukształtowane mogą nosić nieco inne modele. Zwróćmy jednak uwagę, czy buty zapewniają im odpowiednią swobodę ruchową i są wystarczająco giętkie przy wykonywaniu różnych czynności lub podczas zabawy na podwórku.